Marině Fialkové, sotva se naučila chodit, se záhadně ztratila maminka. Vyrůstá s tatínkem, babičkou a dědou a cítí, že věci nejsou vždycky takové, jaké se zdají být. Na přání své tajemně zmizelé maminky nastoupí do přírodovědného gymnázia Rafaelova škola.

 A zjistí, že její maminka je VÍLA! Přímo královna víl.

A také, že její rodinu sužuje dávná kletba. A že na ni čeká tajemná životní láska LEV…

Je toho trochu hodně na dvanáctileté děvče. Naštěstí má Rafaelova škola celkem 5 dílů a jak Marina stárne, prochází metamorfózami do podob všech elementálů, ponořuje se stále hlouběji do tajemného světa přírodních bytostí a víc a víc chápe přírodní zákonitosti.

Se všemi elementály, ať už Vílami, Nágami, Fauny, Nymfami či Dryádami vám bude zaručeně dobře. Uvařte si bylinkový čaj, zabalte do deky a otevřete si Rafaelovu školu.  Rázem se ocitnete ve světě, ve kterém se dějí zázraky, Láska vítězí (pevně v to věřím, ještě nejsem u konce), Víly večer tančí a Faunové hrají na flétnu… 

Na Rafaelovu školu narazíte v knihkupeckých regálech s označením „Pro náctileté“. Ano, milují ji dospívající dívenky. Horují pro ni na svých facebookových profilech, na blogu autorky a leckde jinde. A přečtěte si ji také i Vy, které pobýváte na světě třeba už několik desítek let. Nebudete litovat. Rafaelova škola je něžná kniha, plná překvapení, napětí i dávných rad, jak nám Příroda může svými bylinkami, kameny a sounáležitostí s jejími zákony nezištně pomáhat.

Samotná kniha prošla také několika metamorfózami. Nejprve ji autorka psala na pokračování na svůj blog. U čtenářek vzbuzovala pořád větší a větší ohlas, až ji nakonec vydalo nakladatelství Mladá fronta. Ale jen první díl, Vílí křídla. Konec dobrý, všechno dobré. Rafaelovu školu objevila společnost Maitrea, které byl křehký svět přírodních bytostí blízký a ve svém vydavatelství vydala postupně všech 5 dílů. Nejčerstvější jsou vlasy Dryád, ve kterých Mariino dobrodružství a hledání lásky, předurčené Osudem, vrcholí.

Autorka, Renata Štulcová, od malička tíhne k přírodě, duchovním naukám a historii. Na základní škole v Litoměřicích vyučuje matematiku, angličtinu a geografii. Po večerech, takřka ve stínu tajemného Řípu, se ponořuje do dávných či neviditelných světů, abychom si je mohli užívat spolu s ní.  

P.S.: Určitě se Renaty Štulcové neptejte, jakým se cítí být elementálem. Ještě sama neví.

Ale napište na její blog, ve kterém jste se shlédli vy.

Rafaelova škola

napsala Renata Štulcová

Vydalo nakladatelství Maitrea

www.maitrea.cz